Bez kategorii

VITELLA ICTAMO NA TRĄDZIK RÓŻOWATY

Co rusz pojawiają się na rynku nowe produkty, które mają pomóc nam w leczeniu trądziku różowatego, jego skutków, bądź przyczyn. Jak to zwykle bywa w przypadku części z nich ich skuteczność kończy się tylko na zapewnieniach w ulotce. Jednak w przypadku innych preparatów można mówić o efektach przekładających na rzeczywistość.

Jednym z takich produktów – często zresztą polecanym przez dermatologów – jest Vitella Ictamo. Zacznijmy od krótkiego przeglądu składu tego produktu. Skupia się on właściwie na dwóch związkach : tlenku cynku i ichtiolu. Ten drugi jest bardzo gęstą i ciemnobrunatną cieczą. Ma on dość charakterystyczny zapach, który nie każdemu przypadłby do gustu ( to woń asfaltu). Jednak nie walory estetyczne są tu najważniejsze, a skuteczność w działaniu i możliwe zastosowanie. Ponieważ wykazuje on zdolności bakteriobójcze i przeciwzapalne, oczywistym jest jego przeznaczenie. Głównie używa się go do leczenia stanów zapalnych skóry, także trudno gojących się ran. Jak pokazuje opisywany preparat, także w przy trądziku różowatym. Tlenek cynku to związek chemiczny, który również jest dobrze znany wszystkim którzy mają problem ze swoją cerą. Często można znaleźć go domowych apteczkach pod postacią maści cynkowej stosowanej chociażby w przypadku, kiedy na twarzy pojawi się nam tak zwane zimno. On także przydaje się skórze przy różnego rodzaju stanach zapalnych.

Stosować się go powinno 3 do 4 razy dziennie. Efekty? Przede wszystkim nie wysusza on skóry, a właśnie delikatnie ją nawilża. Można powiedzieć, że w pewien sposób uspokaja naszą twarz. Łagodzi występujące przy trądziku różowatym zaczerwienienia i rozjaśnia naszą skórę. Przyśpiesza również gojenie się wyprysków, które również często pojawiają się przy tej chorobie. Sam krem ma dość specyficzny zapach, ale można się do niego po pewnym czasie przyzwyczaić.

Można krem Vitella Ictamo stosować również w połączeniu z innymi preparatami w takiej swoistej kuracji na trądzik różowaty. Nakładany na noc z dowolnym tonikiem, oczywiście przeznaczonym do naszej cery, powinien jeszcze wzmocnić swoje działanie. Pamiętać tylko należy, że taką „mieszankę” nie należy nakładać na twarz codziennie. Najlepiej robić to co dwa- trzy dni. Nie u wszystkich efekty mogą się pojawić szybko. Wynikać to będzie przede wszystkim ze stanu w jakim znajduje się nasza skóra. Pewnym mankamentem przy jego stosowaniu jest problem związany z jego rozprowadzaniem po skórze. Wynika to z konsystencji obu głównych składników. Najlepiej robić to poprzez wilgotne dłonie.

Krem Vitella Ictamo ma jeszcze dwie zalety, dość istotne zresztą. Cena i wydajność. Stosowany zgodnie z zaleceniem i bez „oszczędzania”, oczywiście w ramach rozsądku może nam jedna tubka starczyć nawet na 4 miesiące. Zważywszy na koszt, który jednorazowo wynosi około 20 złotych, zależy gdzie. Przyznacie więc, że nie jest to jakaś wygórowana cena. Tak naprawdę widoczne efekty pojawić się powinny już po paru tygodniach, możliwe więc, że to będą jedyne pieniądze, jakie zapłacicie.

Przy okazji warto zainteresować się też ogólnie linią kosmetyków Vitella, gdyż ma ona dość ciekawe preparaty przeznaczone do pielęgnacji różnych typów skóry. Chociażby odżywczy Lotion, który zresztą można by wykorzystać wraz z opisywanym tutaj kremem. Jest on przeznaczony do pielęgnacji suchej cery. Może więc być preparatem, którym zaczniecie swoją kurację, której końcowym efektem będzie pozbycie się wszelkich objawów trądziku różowatego.

Doskonałym sposobem na leczenie cery trądzikowej jest mezoterapia igłowa Poznań, zabieg oferowany przez klinikę Stankowscy-Białach. Zadbaj o swoją cerę i raz na zawsze zapomnij o problemie! Mezoterapia igłowa bliny – zwalczamy je! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *