Bez kategorii

Trądzik noworodkowy

Trądzik noworodkowy jest bezbolesną dolegliwością skóry, która występuje w pierwszych miesiącach życia dziecka. Czas trwania to zazwyczaj kilka dni do kilku tygodni. Przyczyna powstawania trądziku noworodkowego nie jest znana. Charakteryzuje się on pojawieniem się w okolicach twarzy, szyi, czoła małych krostek, które przypominają potówki i które mogą zamienić się w czerwone plamki.

Co znamienne, w miejscach ogrzanych trądzik jest bardziej widoczny, krostki robią się czerwone. Podczas ochładzania zaś krostki przybierają kolor skóry i wydaje się, że trądzik zanika.

Trądzik noworodkowy ustępuje samoistnie. Ponieważ nie są znane przyczyny powstawania trądziku noworodkowego, nie ma konkretnego lekarstwa na tę dolegliwość. Zaleca się mycie skóry tzw. emolientami.

Emolienty to szeroka gama produktów przede wszystkim stosowanym do kąpieli. Emulsje te zawierają środki myjące oraz składniki tworzące na skórze warstwę chroniąca przed wysuszeniem. Najpopularniejszymi emolientami są preparaty z serii Oilatumjak. Nigdy jednak nie ma idealnego produktu dla wszystkich.

Nie wolno myć zwykłym mydłem ani rumiankiem. Jeśli nie ma poprawy po paru dniach należy się udać do lekarza lub gdy trądzik występuję u niemowlęcia powyżej 4 miesiąca życia.

Doskonałym sposobem na leczenie cery trądzikowej jest mezoterapia igłowa Poznań, zabieg oferowany przez klinikę Stankowscy-Białach. Zadbaj o swoją cerę i raz na zawsze zapomnij o problemie! Mezoterapia igłowa bliny – zwalczamy je! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *