Bez kategorii

Ślady po trądziku

Ślady po trądziku często są trudniejsze do zwalczenia niż sam trądzik. Najlepszym sposobem jest oczywiście zapobieganie takim śladom. Wczesne leczenie trądziku z reguły zapobiega powstawaniu blizn i przebarwień skóry. Jednak co robić jak już dojdzie do powstania defektów?

Doskonałym sposobem na leczenie cery trądzikowej jest mezoterapia igłowa Poznań, zabieg oferowany przez klinikę Stankowscy-Białach. Zadbaj o swoją cerę i raz na zawsze zapomnij o problemie! Mezoterapia igłowa bliny – zwalczamy je! 

Na rynku dostępne są leki np. ACNE – DERM, który ma działanie wybielające. Polega ono na hamowaniu aktywności tyrozynazy i enzymów mitochondrialnych. Pomocna też w takich przypadkach jest hiperpigmentacja – jest to leczenie zabiegowe, które odbywa się w gabinetach dermatologii estetycznej.

Dobrze jest rozpocząć leczenie trądziku w jego początkowej fazie – wtedy, kiedy nie pojawiły się jeszcze głębokie, ropne zmiany skórne. Odpowiednia pielęgnacja skóry i leczenie zewnętrzne często wystarczą, aby zapobiec rozwojowi trądziku. Warto pamiętać, że im wcześniej zaczniemy starania o pozbycie się trądziku, tym większą mamy szansę na szybkie wyleczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *