Bez kategorii

Trądzik ropny

Trądzik ropny jest chorobą skóry, charakteryzuje się tym, że często pojawiające się pryszcze są wypełniane ropnym płynem i to właśnie odróżnia go od innych rodzajów trądziku. Trądzik ropny jest wyjątkowo trudny do wyleczenia i pozostawia często po sobie bruzdy, odbarwienia a nawet blizny. Ta choroba dotycząca gruczołów łojowych ogranicza się zwykle do skóry twarzy, górnej części pleców i klatki piersiowej. Ten typ trądziku występuje najczęściej u osób w okresie dojrzewania.

Doskonałym sposobem na leczenie cery trądzikowej jest mezoterapia igłowa Poznań, zabieg oferowany przez klinikę Stankowscy-Białach. Zadbaj o swoją cerę i raz na zawsze zapomnij o problemie! Mezoterapia igłowa bliny – zwalczamy je! 

Ze względu na wyjątkowo trudne leczenie warto od samo początku stosować tylko najbardziej skuteczne metody walki. Takimi sposobami są na pewno zabiegi kosmetyczne. Najczęściej wykonuje się: mikrodermabrację (mechaniczne ścieranie powierzchni warstw naskórka za pomocą specjalnego urządzenia), peelingi (złuszczenie naskórka), krioterapie (leczenie za pomocą zimna) oraz biostymulację laserową (naświetlanie niskoenergetycznym laserem miejsc zmienionych przez chorobę). Swoje zastosowanie także znajdują antybiotyki, ale tylko te najsilniejsze. Nie warto natomiast stosować metod domowych ze względu na mała skuteczność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *