Bez kategorii

ZIAJA MED NA TRĄDZIK RÓŻOWATY

Na rynku jest dostępnych wiele preparatów – kremów na trądzik różowaty. Jedne lepsze, drugie kompletnie nie spełniają swojej roli. Warto więc bliżej im się przyglądać, aby potem wybór preparatu był w pełni świadomy i prowadził do ostatecznego zwycięstwa w walce z nadmiernym zaczerwienieniem, tak charakterystycznych dla pierwszej fazy trądziku różowatego. Dzisiaj przedstawiamy produkt Ziaja Med.

Doskonałym sposobem na leczenie cery trądzikowej jest mezoterapia igłowa Poznań, zabieg oferowany przez klinikę Stankowscy-Białach. Zadbaj o swoją cerę i raz na zawsze zapomnij o problemie! Mezoterapia igłowa bliny – zwalczamy je! 

Zacznijmy od przeznaczenia tego preparatu. Można go stosować profilaktycznie. Jego regularne stosowanie przede wszystkim prowadzi do wzmocnienia bariery naskórkowej. Krem ten działa na tak zwaną teleangiektazję. Co to znaczy? Zdarzyło się Wam popękane naczynka zaraz pod skórą? No nie wygląda to zbyt miło. Ziaja Med obkurcza i uszczelnia je w ten sposób nie dopuszczając do tego, aby popękały. Do tego może doprowadzić do rozjaśnienia skóry.

Przejdźmy jednak do tego co najbardziej interesuje osoby, które dotknął trądzik różowaty. Przede wszystkim najbardziej istotną kwestią jest to, że redukuje w dość widoczny sposób zmiany, które powstają w wyniku tego schorzenia. A więc przede wszystkim zaczerwienienia. Jednocześnie jego regularne stosowanie prowadzi do tego, że trądzik różowaty nie przechodzi w kolejną – drugą – fazę, która charakteryzuje się występowaniem grudek i krostek na skórze. Hamuje również wydzielanie sebum, a to z kolei dość istotny czynnik wstrzymujący rozwój trądziku różowatego. Trzecią grupą korzyści ze stosowanie tego produktu jest ta związana z tak zwaną kompensacją. Chodzi przede wszystkim o łagodzenie podrażnień na skórze, nawilżanie jej i zmiękczanie, ale też ochronę przed promieniami UV. I ten ostatni czynnik jest dość istotny przy leczeniu trądziku różowatego. W przypadku gdy antybiotyk nasza skóra nie może być wystawiana na działanie promieni słonecznych. I po to w takich wypadkach stosuje się kremy na trądzik różowaty, na przykład właśnie Ziaja Med.

Przejdźmy do składu opisywanego preparatu. Zacznijmy od Trokserutyny. Działa ona przede wszystkim ochronnie na naczynia krwionośne i limfatyczne. Reguluje ona ich napięcie i poprawia elastyczność. Wymiernym skutkiem dla naszej skóry jest powstrzymanie pękania naczynek. Prowitamina B5 to kolejny składnik Ziaja Med, który jest dość istotny dla leczenia trądziku różowatego. Ona z kolei jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania naszego naskórka. Intensywnie go nawilża, a także poprawia jego elastyczność. Wszystko po to, aby był lepiej nawilżony,a przez to bardziej odporny na szkodliwe czynniki, które mogą prowadzić do powstania zmian trądzikowych. W składzie Ziaja Med znajdują się też wspomniane wcześniej związki chroniące przed promieniami UV.

Samo stosowanie produktu nie nastręcza nam żadnych problemów. Wystarczy regularnie stosować krem w miejscach, które już zostały dotknięte trądzikiem różowatym, ewentualnie są nim zagrożone. Preparat przeznaczony jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Wynika to z braku składników, które mogły by zagrażać, bądź źle wpływać na nasz organizm. Natomiast w przypadku kobiet będących w ciąży, albo karmiących piersią koniecznie jest konsultacja z lekarzem. Krem nanosi się bezpośrednio na miejsca „zarażone” trądzikiem i delikatnie wklepuje, tak aby cały się wchłonął i zaczął działać.

Na koniec podsumowanie. Preparat Ziaja Med jest bez wątpienia wart uwagi i zainteresowania. Jeśli macie problem ze cerą typowo trądzikową, także z odmianą różowatą na pewno dobrze jest go mieć w swojej kosmetyczce. Preparat ten doskonale sprawdzi się przede wszystkim w kuracji łagodzącej podrażnienia, które pojawiły się w wyniku trądziku różowatego. Działa również osłonowo na naszą cerę, co z kolei oznacza, że nasza skórą jest chroniona przed ewentualnymi nawrotami choroby. Odpowiedzialne za to są dwie substancje czynne znajdujące się w składzie preparatu: trokserutyna i escyna. I chyba najważniejszym punktem „za” jest cena Ziaja Med. Można ją kupić już za 12 złotych. Opakowanie to 50 ml i wystarczy na całkiem sporo. Jest to chyba jeden z tańszych kremów dostępnych na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *