Bez kategorii

Najlepsze na trądzik

Tak naprawdę nie ma jednego, uniwersalnego i najlepszego środka na trądzik. Wybór metody leczenia trądziku powinien zależeć od typu skóry oraz rodzaju i nasilenia trądziku.

W leczeniu ogólnym podaje się antybiotyki mające na celu zwalczenie trądziku oraz zapobiegnięcie powstaniu blizn i odbarwień. Antybiotyki stosuje się według określonych schematów, zwykle przez wiele tygodni, a nawet miesięcy. W ciężkich postaciach choroby stosuje się leki zawierające 13-cis kwas witaminy A. Podaje się prze okres około 5 miesięcy. Wszystkie antybiotyki należy przyjmować pod ścisłą kontrolą lekarza.

Doskonałym sposobem na leczenie cery trądzikowej jest mezoterapia igłowa Poznań, zabieg oferowany przez klinikę Stankowscy-Białach. Zadbaj o swoją cerę i raz na zawsze zapomnij o problemie! Mezoterapia igłowa bliny – zwalczamy je! 

W leczeniu miejscowym używa się do oczyszczania skóry roztworów spirytusowych. Warto także stosować antybiotyki, w których skład wchodzi m.in. siarka. W przypadku łagodnego trądziku można samemu wypróbować ogólnodostępne w aptekach leki.

Ostatnim typem leczenia jest leczenie domowe. Leczenie farmakologiczne zewnętrzne i wewnętrzne powinno być prowadzone przez lekarza lub dermatologa. Są także metody typowo domowe – można samemu wypróbować specjalne maseczki, które można wykonać ze zwykłych produktów spożywczych, które można znaleźć w swojej lodówce. Przed stosowaniem metod domowych trzeba jednak pamiętać, że nie przynoszą one szybkich rezultatów jednak systematyczne ich stosowanie po dłuższym czasie może poprawić nasz wygląd i samopoczucie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *