Bez kategorii

PHARMACERIS R NA TRĄDZIK RÓŻOWATY

W trądziku różowatym wyróżnia się trzy główne fazy. Pierwsza, która co oczywiste jest najbardziej łagodna w większości wypadków leczona jest kremami. Odwracając sytuację właśnie tego typu preparaty przeznaczone są głównie do walki z zaczerwienianiami i podrażnioną skórą – najbardziej charakterystycznymi elementami pierwszej fazy trądziku różowatego. Zdarzają się jednak wyjątki, jak opisywany Pharmaceris R.

Zacznijmy od opisu produktu. Mamy do czynienia z kremem o właściwościach pielęgnujących, którego głównym zadaniem jest likwidowanie zaczerwienień (faza pierwsza trądziku różowatego), ale także – i to jest właśnie ten wyjątek – ma zapobiegać powstawaniu zmian krostowych,a więc jednego z charakterystycznych objawów drugiej fazy trądziku różowatego. To dość istotna zaleta tego produktu, gdyż trzeba sobie zdać sprawę, że jeśli pojawią się u nas krosty, to koszt ich leczenie znacznie wzrośnie. Prawdopodobnie też będziemy musieli stosować preparaty, które niekoniecznie dobrze wpływają na nasz organizm (chociaż przy okazji walczą z trądzikiem różowatym). Można powiedzieć, że Pharmaceris R działa na styku dwóch etapów rozwoju trądziku różowatego.

Zajmijmy się teraz składem opisywanego preparatu, aby poznać jakimi sposobami walczy on naraz z różnymi objawami tego skórnego schorzenia. Zacznijmy od związku o nazwie Octopirox o działaniu bakterjobójczym, którego zadaniem jest niedopuszczenie do stworzenia warunków odpowiednich do rozwoju kolejnych faz trądziku różowatego. Można więc powiedzieć, że to najważniejszy składnik tego produktu. Trzeba jednak też wspomnieć o wyciągu z algi Macrocystis pyrifera. Jest to roślina występująca głównie w wodach Pacyfiku, a dokładniej jego zachodniej części, od Kalifornii, aż do Alaski. Osiąga ona aż do 200 stóp długości. W opisywanych preparacie jej rola jest równie duża co wielkość w naturalnych warunkach. Wyciąg z tej rośliny odpowiada za zmniejszanie zaczerwienień, tak charakterystycznych dla pierwszej fazy trądziku różowatego. Składnik ten zmniejsza też obrzęki, które przy występowaniu tej choroby się mogą pojawić. Jeśli już jesteśmy przy opisywaniu składu Pharmaceris R trzeba wspomnieć o jeszcze dwóch istotnych elementach tego produktu. Witamina K – jej zadaniem jest wspomaganie gojenia się podskórnych wybroczyn, tak aby nasza skóra nie straciła na swoim uroku i jędrności. Ostatnim istotnym, a właściwie istotnymi składnikami są alantoina i retinol. Oba o takim samym działaniu – wygładzającym, zmiękczającym, a także kojącym naszą skórę. Jak widać możliwości poszczególnych składników robią naprawdę wrażenie.

Aby uzyskać najlepsze efekty, powinno się stosować ten dwa razy dziennie. Raz na noc, a drugi na dzień. W tym drugim przypadku trzeba pamiętać też o nałożeniu odpowiedniego filtra, który będzie chronił naszą skórę przed szkodliwym działaniem tak słońca, jak i szkodliwych czynników zewnętrznych. I to właśnie taki sposób kuracji będzie można uzyskać najlepsze efekty. Skóra pozbawiona zaczerwienień, do tego miła w dotyku i odpowiednio miękka, ale jednocześnie jędrna – to te najbardziej widoczne pozytywne skutki stosowania – regularnego oczywiście – preparatu Pharmaceris R.

Producent ostrzega, że przy pierwszych aplikacjach produktu może pojawić się zwiększenie zaczerwienienia twarzy i jest to prawda. Natomiast jest to stan przejściowy wynikający po prostu z kwestii przystosowania się naszej skóry do produktu. Kolejnym plusem Pharmaceris R jest jego niewygórowana cena. 30 złotych za preparat, którego przy regularnym stosowaniu starczy na 2 miesiące nie jest jakimś wielkim wydatkiem. Natomiast efekty są niewspółmiernie duże do tak niskiej kwoty.

Może się zdarzyć oczywiście, że w krem na naszą skórę nie podziała. Zdać sobie jednak musimy sprawę z tego, że niekoniecznie zależy to od samego preparatu, a w głównej mierze od nas samych. Typu naszej skóry, ale także stopnia zaawansowania trądziku różowatego. Do tego dodać należy czynniki, które same w sobie zwiększają występowanie objawów. Trzeba pamiętać, że skuteczne leczenie nie ogranicza się tylko do wklepywania dwa razy dziennie kremu, ale również ogólnej zmiany naszych przyzwyczajeń. Oczywiście tych, które mają największy wpływ na trądzik różowaty.

Doskonałym sposobem na leczenie cery trądzikowej jest mezoterapia igłowa Poznań, zabieg oferowany przez klinikę Stankowscy-Białach. Zadbaj o swoją cerę i raz na zawsze zapomnij o problemie! Mezoterapia igłowa bliny – zwalczamy je! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *