Bez kategorii

KREMY NA TRĄDZIK RÓŻOWATY

Kiedy dotyka nas łagodna forma trądziku różowatego nie powinniśmy zwlekać z leczeniem jej, tylko zastosować preparaty, które pomogą się nam go pozbyć. Trzeba pamiętać, że im szybciej zaczniemy działać, tym większa szansa na bezbolesną kurację. W pierwszej fazie tego schorzenia naszej skóry najlepszą metodą jaką możemy zastosować to przy jednoczesnej eliminacji elementów wzmacniających trądzik różowaty, zastosować kremy przeznaczone do walki z nim. Nie przedłużając zapraszamy do zapoznania się z poniższym listą jednych z najlepszych preparatów tego typu.

1. Pure Guild Rosacea & Redness Relief.

Ten preparat w postaci bardziej żelu trafił tutaj nie przypadkowo, gdyż przez tak specjalistów, jak i konsumentów uznawany jest za najlepszy krem na trądzik różowaty. Ta pierwsza grupa szczególnie podkreśla nowe standardy, które jego producenci wyznaczają jeśli chodzi o rynek tego typu produktów. Dość istotny jest sam proces produkcji i dobór składników, który – co podkreślane – jest bardzo restrykcyjny, po to aby uzyskać najlepsze działanie. Dla potencjalnych klientów najważniejszymi informacjami jednak będzie to, że po pierwsze krem ten nie powoduje żadnych podrażnień, oraz reakcji alergicznych. Jego główny składnik – Mentha piperita to substancja, która doskonale pozwala pozbyć się zaczerwień, a jednocześnie ma właściwości przeciwzapalne. Dzięki temu, mimo iż Pure Guild Rosacea & Redness Relief pochodzi z USA, to coraz większą popularność zdobywa w Europie.

2. Diroseal firmy Avene.

To kolejny produkt przeznaczony do walki z trądzikiem różowatym. Jak w przypadku każdego kremu stosuje się go miejscowo. Używać go można zarówno leczniczo, jak i zapobiegawczo. Wszystko to dzięki tak zwanym składnikom czynnym. Główny z nich stymuluje metabolizm komórek skórnych, a przez to je wzmacnia. To z kolei daje zmniejszenie widocznych wcześniej zaczerwień. Kolejnym istotnym elementem tego preparatu jest siarczan dekstranu, którego głównym zadaniem jest zapobieganie pojawiania się nowych ognisk trądziku różowatego. Diroseal działa również łagodząco na podrażnioną skórę.

3. Bioderma (Sensibo AR).

Jest to krem do skóry wrażliwej, a jednocześnie osób mających problem z trądzikiem różowatym. Jego charakterystyczną cechą jest tak zwany kompleks Rosactive, który jest głównym czynnikiem odpowiadającym za lecznicze właściwości kremu Bioderma. W jego skład wchodzi między innymi miłorząb japoński, lukrecja, oraz wyciąg z zielonej herbaty. Ich głównym zadaniem jest zapobieganie trądzikowym zaczerwieniom, lub – jeśli się już pojawią – pozbywania się ich. Opinie co do tego produktu jednak są dość zróżnicowane. W wypadku tego konkretnego produktu efekt jest tak naprawdę uzależniony od naszej cery, a także stopnia rozprzestrzenienia trądziku różowatego. Przy większym zaawansowaniu tego schorzenia skóry, preparat może mieć problem z nim.

4. Krem SVR.

Ten z kolei produkt przeznaczony jest raczej dla kobiet, chociaż i mężczyznom może pomóc. Najlepsze jednak rezultaty uzyskają Ci, których skóra jest sucha. Efektem jego stosowania powinno być łagodzenie objawów trądziku różowatego, obkurczanie naczyń i koić skórę. W składzie produktu znany już chociażby z preparatu Diroseal, siarczan dekstranu, oraz wyciąg z ruszczyka. Roślina ta znana też pod nazwą Myszopłoch. Zawiera w sobie flawonoidy. To z kolei gwarantuje pozytywne skutki walki z trądzikiem różowatym. Preparat ten nie posiada żadnego zapachu i nie są do niego dodawane substancje konserwujące. To dość istotna i dobra informacja dla potencjalnych nabywców.

5. Soraya – Beauty Creator.

Ostatni produkt w tym mini rankingu przeznaczony jest już typowo dla kobiet i to tych, które mają tak zwaną cerę naczynkową, nota bene dość podatną na trądzik różowaty. W jego składzie znajdziecie praktycznie same naturalne związki. Wyciąg z żurawiny, czerwonej winorośli i kasztanowca to te najważniejsze. Redukują one zaczerwienia, poprawiają jędrność i napięcie skóry. Pozbawiony jest w zasadzie sztucznych barwników, przeznaczony jest do samodzielnego stosowania, bądź wraz z innymi sposobami na trądzik różowaty. I tu warto zaznaczyć, że jednak dużo lepsze efekty uzyskamy stosując go z innymi preparatami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *