Bez kategorii

Leczenie trądziku różowatego laserem

Metodologia w walce z trądzikiem różowatym, tak jak w przypadku innych chorób skórnych, zależna jest od tego, w jakim stopniu jest nim zarażona nasza skóra. Zanim przejdziemy do dzisiejszego bohatera, parę dość istotnych cech opisujących doskonale z jakim problemem możemy mieć do czynienia jeśli pozostawimy trądzik różowaty sam sobie.

Wspomniane stopnie zarażenia, dzieli się na trzy fazy. Pierwsza to tak zwana postać rumieniowa. Jeśli na skórze naszej twarzy pojawiają się zaczerwienienia, które znikają po kilku minutach, albo trzymają się nawet parę godzin to powinno być dla nas sygnał ostrzegawczy. Tak samo jeśli pojawia się pieczenie skóry i uczucie gorąca. Jeśli je zlekceważymy może pojawić się druga faza: grudkowo – krostkowa. I tu już sytuacja zaczyna być nieciekawa. Ostatnie stadium trądziku różowatego dotyka głównie mężczyzn. Zwana jest przerostowo – naciekową. Skóra staje się zgrubiała, może nastąpić przerost nosa. Zależnie od stopnia rozwoju choroby możemy stosować różne formy leczenia. I można mówić dużo o ich skuteczności, czy efektach ubocznych. Dzisiaj jednak skupimy się na jednej, która robi od pewnego czasu „furorę” wśród osób zmagających się z trądzikiem różowatym. Leczenie laserem.

Popularność tej metody wynika z paru czynników. Jednym z nich jest spora ilość elementów charakterystycznych dla trądziku różowatego, które można laserem leczyć. Chociażby zamykanie naczyń krwionośnych. Teleangiektazja, która pojawia się na przełomie faz w tej chorobie, to nic innego jak pękające naczynka, która tworzą charakterystyczną sieć pod naszą skórą. Promień lasera jest „pochłaniany” przez czerwone krwinki i zamieniana jest w ciepło. To z kolei podnosi temperaturę krwi. Potem następuje oczyszczanie naczynek. Metoda ta równie dobrze sprawdza się też przy leczeniu naczyniaków wrodzonych.

Zastosowanie terapii laserem ma doprowadzić przede wszystkim do zatrzymania rozwoju trądziku różowatego. Chodzi o niedopuszczenie do wspominanego wcześniej drugiego stadium choroby. Zazwyczaj wystarczą 3-4 zabiegi w odstępach około 3 tygodni. Ciekawe jest to, że ten okres między poszczególnymi naświetlaniami może być dłuższy, chociażby z racji tego, że praca nie pozwala nam się stawić po trzech tygodniach. Jednak musimy zdać sobie sprawę z tego, że wtedy ilość zabiegów się zwiększy. Generalnie jednak zasada co kwestii trwania całego leczenia jest bardzo prosta i oczywista. Aż do całkowitego wyleczenia. Seria zabiegów ma na celu spowodowanie stopniowego zmniejszania zaczerwienienia, aż do jego usunięcia. W ten sposób powinni zniknąć również inne dolegliwości związane z trądzikiem różowatym (pieczenie, swędzenie). Jeśli jednak nastąpią jakieś komplikacje, bądź stopień zaawansowania choroby jest duży może wystąpić potrzeba powtórzenia serii zabiegów za jakiś czas (najczęściej pół roku).

Właściwie jedyną niedogodnością w leczeniu laserem jest to, że zaraz po zabiegu występuje zwiększone zaczerwienie i obrzęk miejsca naświetlanego, ale po paru dniach ono znika. Nie można też zapominać o cenie, która niejednego przeciętnego obywatela może bardzo „pociągnąć po kieszeni”. Przeciwwskazania do leczenia trądziku różowatego laserem? Przede wszystkim kobiety które są w ciąży, bądź na etapie karmienia piersią powinno podarować sobie tą metodę (zresztą w tym przypadku w ogóle leczenie tej skórnej choroby, to ciężka sprawa). Jeżeli mamy problem z padaczką, bądź jesteśmy chorzy na cukrzycę, również metoda laserowa nie jest przeznaczona dla nas. Generalnie również jeśli jesteśmy chorzy na inne choroby skóry twarzy, czy nasze ciało jest nadwrażliwa na światło, musimy niestety pozostać przy tradycyjnych metodach walki z trądzikiem różowatym.

Jeśli jednak żaden z tych problemów nas nie dotyczy to z powodzeniem możemy zastosować laser. A kiedy spojrzymy na ceny takiej serii zabiegów miejmy jednak na uwadze to, że w zamian za to dostajemy szansę na całkowite pozbycie się trądziku różowatego. A przecież zdrowy wygląd naszej skóry twarzy jest dla nas bardzo istotny.

Doskonałym sposobem na leczenie cery trądzikowej jest mezoterapia igłowa Poznań, zabieg oferowany przez klinikę Stankowscy-Białach. Zadbaj o swoją cerę i raz na zawsze zapomnij o problemie! Mezoterapia igłowa bliny – zwalczamy je! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *