Bez kategorii

Jak zwalczyć trądzik

Trądzik jest bardzo trudną do wyleczenia chorobą skóry. Trudno jest mówić o jednym środku, który by pomógł wszystkim.

Doskonałym sposobem na leczenie cery trądzikowej jest mezoterapia igłowa Poznań, zabieg oferowany przez klinikę Stankowscy-Białach. Zadbaj o swoją cerę i raz na zawsze zapomnij o problemie! Mezoterapia igłowa bliny – zwalczamy je! 

Dobór leku powinien być uwarunkowany od typu skóry, rodzaju trądziku i jego nasilenia. Wbrew naszym poglądom występuje kilka rodzajów trądziku między innymi: zaskórnikowy – (dominują elementy niezapalne), grudkowo-krostkowy (zmiany mają postać krostek), bliznowcowi (po ustąpieniu zmian pozostają widoczne blizny) oraz ropowiczy (powstają ropne nacieki w skórze).

Leczenie trądziku wymaga czasu ale im szybciej odwiedzimy gabinet dermatologiczny tym lepiej. Lekarz dermatolog dobierze właściwy, indywidualny sposób walki z pryszczami. Jedną z metod walki z trądzikiem jest leczenie miejscowe – wtedy do czyszczenia skóry wykorzystuje się preparaty oparte na roztworach spirytusowych.

Trzeba sobie również zdawać sprawę z faktu, że leczenie trądziku zazwyczaj jest długotrwałe i wymaga dyscypliny i samozaparcia. Warto także zwrócić uwagę na swoją dietę, osoby borykające się z tą nieprzyjemną chorobą powinny wystrzegać się ostro przyprawionych dań, mocnej kawy i herbaty a także słodyczy. Od samego początku warto jest wybrać taki sposób leczenia, żeby zapobiegał późniejszym zmianom na skórze: bruzdom, przebarwieniom czy nawet bliznom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *