Bez kategorii

Leki na trądzik różowaty

Trądzik różowaty wbrew pozorom to naprawdę groźna choroba i nie ogranicza się tylko do nadmiernego zaczerwienienia okolic twarzy i szyi. Bo kiedy dotknie nas druga, lub trzecia faza tego skórnego schorzenia w grę zaczyna wchodzić leczenie antybiotykami, a nawet laserem. Dzisiaj zapraszamy do zapoznania się z opisem wybranych leków. Warto wiedzieć w jaki sposób pomagają i czy posiadają jakieś skutki uboczne, które mogą nam zaszkodzić.

Doskonałym sposobem na leczenie cery trądzikowej jest mezoterapia igłowa Poznań, zabieg oferowany przez klinikę Stankowscy-Białach. Zadbaj o swoją cerę i raz na zawsze zapomnij o problemie! Mezoterapia igłowa bliny – zwalczamy je! 

Abrotanum Dagomed

Kiedy już nie stosowanie samych kremów nie wystarczy, gdyż dotyka nas faza grudkowo – krostowa trądziku różowatego powinniśmy skontaktować się ze specjalistą, który to przepisze nam odpowiedni lek. Jednym z takich produktów dostępnych na polskim rynku jest Abrotanum Dagomed. Stosuje się go doustnie, 3 razy na dobę, najlepiej 15 minut po posiłku. Można go też rozpuścić w niewielkiej ilości niegazowanej wody. Preparat ten jest z grupy tych homeopatycznych, stąd też trzeba uważać z jego stosowaniem. Z drugiej jednak strony nie jest tak niebezpieczny dla naszej wątroby, jak inne leki.

Metronidazol

To chyba najpopularniejszy lek przeznaczony do walki z trądzikiem różowatym. Jest on najczęściej wymienianym i przepisywanym przez lekarzy. Generalnie jego głównym składnikiem jest związek zwalczający bakterie i pierwotniaki. Tutaj zaznaczyć trzeba, że lek ten jest często stosowany jako dodatek do kuracji. Łączony jest na przykład z antybiotykami i to właśnie to połączenie daje najlepsze efekty w leczeniu trądziku różowatego. Stosuje się go zazwyczaj w kilkutygodniowych cyklach. Jeśli zachodzi potrzeba po paru miesiącach kuracja się wznawia. Jeśli chodzi o skutki uboczne, mogą się pojawić mdłości, metaliczny posmak w ustach, również wysypka, czy napady skurczowe mięśni. Wtedy to trzeba koniecznie zgłosić się do lekarza.

Rozex

Dermatolodzy równie często przepisują właśnie tę emulsję. Przeznaczona jest ona przede wszystkim do miejscowego leczenia miejsc zarażonych trądzikiem różowatym. Skórę przed jej zastosowaniem należy umyć i osuszyć. Oczywiście, aby jego stosowanie przebiegało bezpiecznie dla naszego zdrowia najlepiej postępować zgodnie z zaleceniami lekarza. Mogą się co prawda pojawiać skutki uboczne, chociaż występują one rzadko. Pieczenie i suchość skóry mogą wystąpić, ale na szczęście zazwyczaj mijają same. Natomiast bezwzględnie nie należy go stosować w okresie ciąży, czy karmienia piersią.

Roaccutane

Istnieją też leki, których głównym przeznaczeniem nie jest leczenie akurat trądziku różowatego, ale doskonale się w nim sprawdzają. Jednym z takich jest właśnie Roaccutane. Chociaż w jego przypadku można powiedzieć, że to produkt od każdego problemu skórnego, związanego z twarzą. Zawiera on retinoidy, które są pochodną od witaminy A. To związki chemiczne, które stały się prawdziwym przełomem w walce z trądzikiem różowatym. Lek ten wpływa też na regulację wydzielania łoju i ogólny stan skóry. Niestety, jeśli jesteśmy uczuleni na wspomnianą witaminę nie będziemy mogli używać tego produktu. Nie powinno go również stosować kobiety, które są w ciąży, a nawet do 12 miesięcy po niej. Roaccutane, jeśli już miesza się z innymi lekami to zazwyczaj z metotrexatem – wtedy to efekty takiej kuracji najczęściej są bardziej pełne.

Tetracyklina

Ostatnim lekiem o którym trzeba napisać w kontekście leczenia trądziku różowatego jest właśnie tetracyklina. Jest to właściwie antybiotyk o dość szerokim spektrum antybakteryjnym. Jak w przypadku każdego produktu z tej grupy, trzeba naprawdę uważać przy jego stosowaniu. Lista przeciwwskazań jest dość długa, żeby wymienić tylko najważniejsze: ciąża, niewydolność nerek i wątroby, wiek poniżej 10 roku życia. Niestety tak samo ma się sytuacja z działaniami niepożądanymi. Na szczęście nie występują one zbyt często, a jeśli będziemy stosować ten lek zgodnie z zaleceniami lekarza nie powinno się nam nic złego stać.

Oczywiście przedstawione tutaj produkty to niewielki procent dostępnych na rynku. Najważniejszą cechą łączącą je jest to, że wszystkie tu opisane mogą nam pomóc w pozbyciu się trądziku różowatego. A to przecież jest naszym celem. Jednak należy powtórzyć jeszcze raz, że taki sposób walki z tą choroba jest no można powiedzieć ostatecznością. Najlepiej jednak stosować kremy, czy przeznaczone do tego preparaty. Są one jednak dużo bardziej bezpieczne dla naszego organizmu, a przy tym też mogą być równie skuteczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *